Urban Challenge Praha

Urban Challenge Praha

Spousta lidí se mě ptalo, jaký byl Urban Challenge v Praze, případně jaký to je závod, jestli běžecký nebo překážkový. Tak píši takové shrnutí. Na Ostravském Urban Challenge už se nás zúčastnilo podstatně více, co se týče týmu SK Černé Plíce, ale o tom to teď nebude, a zpátky k Praze.

Závod v Praze se konal 22. 4. 2017, do Prahy jsem přijel o den dříve s celou rodinkou a ubytovali jsme se u mé sestry na Žižkově. V sobotu ráno jsme se vzbudili do typického Londýnského počasí, které v tu dobu okupovalo celou Prahu a snad i střední Čechy. Do areálu, kde je celá festivalka jedeme šalinou, po předložení OP a odevzdání reversu, na oplátku dostáváme startovní balíček, nacházím obvyklé věci plus triko a čelenkový tubus. Máme půlhodinky do startu první  (naší ) vlny, tak se lehce protahujeme a z mraků, které jsou nad námi tak začíná mrholit, no paráda. Hlasatel říká, že začne rozcvička, super, zahřejeme se.  Po rozcvičce jdeme na start, pár fotek pro novináře, pořadatele, pár rozhovorů s lidmi v první řadě, ještě že stojím se svým švagrem na samém chvostu startovního pole. Jo a švagra jsem k tomuto závodu tak trochu přemluvil a nabídl jsem mu, že mu pomůžu, když něco nezvládne.

Ale už je tady 3….2…..1 a start, žádná dýmovnice jen střelba z pistole a startovní pole se dalo do pohybu, po chvilce běhu zahýbáme do areálu bývalé dnes už zkrachovalé pragovky, první překážky bych shrnul asi takto: přeskoč, podlez, přeskoč a samá fronta. už nikdy se nebudu stavět až na konec, ta řada je hrozná!

Dostáváme se do staré továrny vybíháme schody do posledního patra a pěkně zpátky dolů až do atomového krytu, sem tak přeskok, mlácení do auta kladivem, zhoupnutí na laně jako Tarzan a dostáváme se mimo areál do rozestavěného parku, kudy teče potok, ten překračujeme po malém hranolu na již hotový park a kde se plazíme pod látkovou sítí a kde je horolezecká stěna cca 3 metry vysoká, všechno se dalo, vbíháme přes most zpátky do areálu, tam na nás čeká hromada kontejnerů skok, hop a už jsem nahoře, takže EASY, ale jak koukám vedle sebe hodně lidí s tím má problémy a strach být jen 2 metry nad zemí, než je jejich obvyklá pracovní výška… ještě, že je to závod bez trestů, takže spousta žen a dívek, co to jen přišly zkusit překážku obcházejí, což je povoleno.

Přelézáme poslední plot, poslední auta a už je cíl. Závod měřil 5km plus mínus nějaké metry, netradiční překážky jsem ani nepočítal, ale na pobavení a vyzkoušení, co je to překážkový běh ideální. Švagr co to běžel se mnou, běhá spíše běžecké závody půl maratony a tak, ale letos se hecnul a dal si všechny horské výzvy do kalendáře a taky se jich zúčastnil, proto palec nahoru pro něj.

Po doběhnutí, hledáme naše ženy s dětmi, po shledání, se převlékáme a zpátky na Žižkov, nějak více se rozprchává. V neděli pěkně domů na Severní Moravu.

Abych to stručně shrnul, jaký to byl závod: za mě netradiční, plný neobvyklých překážek, které se jen tak nikde neobjeví. Nebýt toho počasí tak je to perfektní den.

#88 Petr