O nás

Vítejte na stránkách Ostravského sportovního klubu Černé plíce!

Jako skupina nadšenců do sportu jsme na sebe víceméně narazili náhodou na jedné nejmenované sociální síti, tehdy jsme se domluvili na společné registraci na jeden z prvních závodů Spartan Race v České republice (týmy mají sníženou cenu startovného). Jenže ono to jedním závodem neskončilo. U druhého závodu už by to chtělo nějaký vtipný a zajímavý název, když je nás tolik. Návrhu padlo jen pár – ale Černé plíce byla jasná volba. Od té doby jsme na své sportovní cestě uběhli už mnoho kilometrů, překonali spousty překážek, vyprali hromady oblečení od bahna, snědli kilogramy našich oblíbených hamburgerů a nesčetněkrát se nasmáli na hromadě společných (a i společenských) akcí.

Nemáš podporu ve svém okolí? Rád bys nějaký závod vyzkoušel? Potřebuješ nakopnout? Nevíš přesně jak na to? Nevíš jak trénovat na závody tohoto typu? Přidej se k nám, se vším ti poradíme !

Černé plíce logo


Nezapomeňte nás sledovat! Připravujeme toho pro Vás mnohem více.O NÁS
Jsme skupina sportovních nadšenců, milovníků překážkových běhů, turistiky, válení se v bahně, nalézání a překonávání svých fyzických a psychických možností, fanoušků kvalitních burgerů a především lidé, kteří společně chtějí něco dokázat!

Rok 2014 byl naší premiérou. První závod, který jsme pod názvem Černé plíce zaběhli, byl Spartan Super na Slovensku ve Valčianské dolině. A jelikož jsme zjistili, že nám to vlastně společně docela dobře klape, rozhodli jsme se, že už se nám nechce běhat po menších skupinkách nebo jednotlivě.

13. 9. 2014 jsme se náskladali do aut a vyrazili opět k našim slovenským sousedům, tentokrát o pár kilometrů dál, do Donoval. Zde mnoho z nás vybojovalo vysněnou TRIFECTU (medaile za účast na všech třech kategoriích Spartan race – sprint, super a beast).

Následovalo spoustu dalších závodů např. Army run, Night Run Olomouc, Sportisimo půlmaraton Praha, Night Run Ostrava, RunTour, We Run Prague aj.

A protože jsme se každým závodem rozrůstali a rozrůstali, začal se koncem roku 2014 rodit nápad, že bychom našemu celku mohli dát nějakou oficiální podobu.

Rok 2015 = rok, kdy se stáváme oficiálně sportovním klubem
10. 4. 2015 – 1. ustavující schůze SK Černé plíce z.s.
11. 4. 2015 – 1. jednání výkonného výboru
24. 4. 2015 – podání návrhu na zápis spolku do spolkového rejstříku

Věříme, že před sebou máme ještě spoustu sportovně strávených let, kvalitně zaběhnutých závodů a neskutečné množství společných zážitků!

“ Kdysi dávno mi jeden starý, moudrý pán řekl: Jez banány, jsou zdravé. No a tak teďka závodím, kde se dá. Možná jsem to odlehčil, ale podstata je jasná. Proč nedělat něco, co Vás baví ve více lidech? Zážitky to umocní, vazby upevní, maté podporu, zázemí a hlavně pořádný hec! … a větší pocit jistoty ( ano stejně jako s tampóny ). Při tom všem se ukáže, že vy i všichni v týmu mají sportovní srdce a charakter. „

Daniel, Černé plíce

“ V Černých plicích jsem našla skupinu stejně postižených šílenců, kteří si neklepou na čelo, když vykládám o tom, na jaký závod se zas chystám a kamrády, kteří se radši sejdou na Lysé než v hospodě. Jsem ráda, že jsme se našli! „

Zuzka, Černé plíce

„Je těžké je nemilovat! Vždyť spolu máme tolik uběhnutých kilometrů, přelezených zdí a snědených burgerů. A i když se občas objeví nějaká nedorozumění či menší výměny názorů, jsou moji a budu za nimi stát! „

Sára, Černé plíce


Zaujali jsme tě? Přidej se k nám!