Craft Run Fest 2017

Craft Run Fest 2017

Craft Runfest Ostrava, aneb Běžíme štafetu 6x6km a obměňujeme průběžně (nedobrovolně!) tým. Přesně před více než měsícem mi psala Alžběta, jestli nepoběžíme štafetu za Běhny ze Sportcentra. Říkám: „Jasně že jo“, zaregistrovala jsem nás a sehnala zbytek členů do týmu. Jako první jsme byli 3 – já, Alžběta a Viktor. Chtěli jsme udělat tým čistě ze Sportcentra, jenže Pája, Martin a Pavlík už byli registrovaní na ½ maraton. Tak zbývala Lucka a Víťa. Lucka nemohla kvůli práce a Víťa teda, že do toho půjde s námi. Zbylé 2 členy jsem sehnala statusem na FB (klasika, zatím můj nejúčinnější prostředek, jak sehnat lidi k čemukoliv =) ). Přihlásili se moje srdcovky a to David a Martin, takže jsem byla šťastná, že mám skvěle postavený tým lidí, které mám ráda! Štěstí netrvalo zas tak dlouho, po čase se mi tým začal rozpadat. Betty byla první, má problémy s kolenem. Sama za sebe hledala náhradníka (taky přes FB a IG), ale marně, takže jsem se rozhodla oslovit ostravský klub, za který běhám (SK Černé plíce), mezitím odpadl i Víťa, kterého porazila nemoc, ale napsal: Kdybys nesehnala, přijedu, ale rovnou tam a zase hned zpět dom, navíc musíš počítat, že budu mít čas mezi těma borcema dvojnásobný. Slovo ,,borcema,, mě docela pobavilo:D nevím jestli tím myslel mě a Viktora nebo Davida a Martina, vtipkuju! Samozřejmě, že myslel Davida a Martina! Náhradník sehnán i za Víťu (jo já vím, jsem holka šikovná, a mezi plícema máme samé dobré duše, které se obětovaly). Tak nějak jsem tušila, že to ještě není konec ,,sháněcí akce,, a měla jsem pravdu. Ve čtvrtek mi psala Betty jestli neseženu ještě náhradníka i za Viktora (jejího manžela, chtěl běžet jen kvůli ní) – hezké gesto pro manželku, o to méně hezčí pro mě jako kapitánku týmu. Už se mi i všichni na FB smáli a psali komentáře typu: Co jim deláš, že se jim nechce běžet? (Ela) 😀 – Jako vážně? Co já jim dělám?:D. Tak úspěšně sehnán poslední člen mého DREAM TEAMu a můžu jít s klidem spát. S klidem? Jedině v duši, ale co se odehrávalo v mém těle? Zimnice, horečka, nos neustále přilepený u kapesníku, oči skleněné. Tak si říkám „joo to je moc fajn“, když jsem na všechny naštvaná, že ruší účast na štafetě a teď to odpískám i já? KAPITÁN? Tak tohle mi není podobné! Sehnala jsem za sebe v práci záskok a potila jsem se doma v posteli.

runfest plíce

Už bylo dost fňukání, představuji Vám svůj DREAM TEAM – ČERNÉ PLÍCE: má maličkost, Venca, Pavlík, David, Martin a Martin. Snad Vám je zvládnu ve zkratce představit:

Venca – kluk, kterého jsem potkala poprvé letos na Vltava runu, asi neznám víc vysmátého a věčně pozitivního člověka, a jak je rychlej! Ty časy uvidíte na konci článku a budete čumět!

venca a pavlík runfest

Pavlík – kde začít? Z téhle naší sestavy znám Pavlíka nejdéle, mám ho hrozně ráda. Vždy ho ráda vidím nejen na závodech. Navíc mám taky fajn vzpomínku na Vltava run, kdy přijel na ubytovnu mezi posledníma, a pak mi říkal: „Klári já jsem Tě tak rád viděl, hned jsem měl lepší náladu a ten tvůj Fernet“ 😀 (nojo Fernet):D a pak, že běžci nepožívají alkohol.

David – tyyjo s Davidem popravdě ani nevím odkud se znám (snad mě nezabije až to bude číst, protože tohle je ostuda, většinou si takové věci pamatuju). Je pro každou v mém případě co vymyslím ,,špatnost,,. Třeba minulý týden jsem ho poprosila jestli mé běžecké skupině neudělá intervalový trénink, nic nenamítal a už jsme měli stanovené datum. A když v ten den pršelo, tak přijel (joo to na těch intervalech jsem onemocněla).

Martin Vysocký – vím, že je v Plících, sleduju ho na IG, ale myslím, že jsme si nikdy nikde nepovídali, a je rychlík. Martin Sobek – nečlen Černých plic, ale tohle byl už druhý závod, který za ně běžel :D, taky jsme se poznali na Vltava runu.

martin s martinem runfest

Je neděle, budík mi pípal už od půl 8, ale já jsem nějak nebyla schopná se vykopat z postele, nakonec se mi to nějak podařilo. Udělala jsem si výbornou snídani, která mě měla nakopnout, píšu poslední status s fotkou na svou stránku a vyrážím. Klasicky máme sraz, fotíme se, kecáme, a pomalu se chystáme na START. Běžíme v pořadí v jakém jsem Vám všechny i představila. Takže vybíhám takticky jako první, protože to co ztratím, kluci naběhají za mě:D. Startujeme 10:20, kdy si společně odpočítáváme start a má nás vést tratí vodič na elektro kole, kterého skoro všichni předběhli :D, nestihl chudák ani nasednout na ten svůj bycikel! Běžím, běžím koukám na své tempo při prvním kilometru (vždyť to všichni moc dobře znáte, to vyběhnutí a přepálení hned na startu) a děsím se! Hodinky mi ukazují 4:28. Kláro, ses zbláznila ne? Zpomal! Okamžitě! Tak jo, uklidňuji svůj dech i tempo a běžím dál, jsem navlečená jako do zimy, nadávám si, přemýšlím, jestli půjde přeregistrovat Maraton v Košicích třeba jen na ½ maraton:D, a spousta dalších myšlenek typu: co když to klukům pokazím, co když nesplním minuty, které jsem slíbila, a pořád jen samé ,,co když,,. Hodinky pípají a upozorňují mě na každý uběhnutý km, jde to dobře, možná by to šlo líp, kdybych neběžela tak navlečená, fakt jsem měla pocit, že shořím, a že mi vybuchne hlava. Jo blížím se k cíli, poslední kilometr, to dáš Klári, musíš. Zprava slyším Davida jak po mě řve: ,,Ježíš tak běžím ne?,, A mé myšlenky v duchu? „Já ho zabiju“ :D. Dobíhám posledních 300m a přede mnou přechází kluk z Fakultní nemocnice do chůze, tak ho beru s sebou a říkám, makej je to posledních 300 metrů, to už dáš. Cílová rovinka a za cílem stojí nastartovaný Venca, předávám štafetový kolík a už ho není vidět :D.

medaile runfest

Časy, které jsme si den předem napsali, jsme všichni splnili, možná jsme si i polepšili! Martin uzavíral naši štafetu, a druhý Martin mezitím zjišťoval, kteří jsme. Borec od časomíry říká TŘETÍ. Ty vole třetí? Nevím byla jsem happy jak dva grepy, ale pořád jsem tomu nějak nemohla uvěřit. Všichni se radujeme! Bodejť by ne! Budeme na bedně! Na 13:30 máme objednaný stůl v Radegastovně, že se nadlábneme na to naše vítězství (nadlábli by jsme se i tak,jíme rádi :D). Píšeme Pavlíkovi do Frýdlantu, že jsme 3, a Pavlík, že teda přijede. Pak koukáme na výsledky na internetu a nějak se nám to nezdá, bylo to všechno pomíchané, a pořadí se nám ukázalo až po rozkliknutí samotného týmu. Tak nejen, že jsme naštvaní kvůli jídla, ale teď už i kvůli umístění, které nám uteklo o 4 minuty:(. Co se dá dělat, stalo se! Přece není všem dnům a závodům konec. Máme každý úžasný výsledek a závod jsme si užili, to je hlavní!

Gratuluji všem běžcům, kteří v ten den běželi Maraton, ½ maraton, 1/4 maraton – jste skvělí!

Úseky s časy:

1. Klára – 00:30:42 2. Venca –00:24:83 3. Pavlík – 00:30:24 4. David – 00:27: 5. Martin V. – 00:24:19 6. Martin S. – 00: 25:45 Celkový čas: 02:43:01. 4.místo z 33 smíšených štafet, ztráta 3:46 na 3. místo. 7.místo (ABS) ze 122 týmů štafet!

LÍBÍ SE MI! DĚKUJI SVÉMU TÝMU, ZA KRÁSNÉ VÝSLEDKY A SUPER ZÁVOD!♥

Fotky z Runfestu

#50 Klér