Christmas Run Ostrava

Nápad zaběhnout si tento závod mě napadl jen pár dní před ukončením registrací. Věděla jsem, že pár známých tváří z klubu se chystá také, takže jsem se registrovala sama a doufala, že se všichni potkáme. To byl také důvodu, proč mě závod lákal. Domácí Ostravské prostředí a tím pádem i spousta známých tváří a hlavně Vánoční atmosféra, proč ne! Pro mě osobně to byl navíc poslední závod roku (kromě závodění v nákupech dárků v OC Karolína 😀 ).

Dopoledne před závodem, jsem si nenápadně začala chystat oblečení, abych se z recese vzhledově alespoň trošku přiblížila oblečku Santa Klause, ale stále u mě nepřicházelo typické nadšení a těšení se na závod. Nakonec mě napadlo napsat kamarádce, s kterou často podnikáme výlety na hory a jezdíme společně na závody, jestli by nechtěla jet se mnou, i kdyby třeba jenom jako doprovod. Ona byla z nápadu účasti v závodu velmi nadšená.

Po příjezdu na radnici jsme dokoupili jednu registraci, vyzvedli tašky s startovními čísly a dárečky od sponzorů a převlékly se do vánočního. Venku jsme se nechaly vyfotit na památku ve fotostanu a jelikož jsme měly stále ještě hodně času, vydaly jsem se na Masarykovo náměstí podívat na typické Vánoční trhy. Na zahřátí jsme si koupily punč a vyrazily zpět k radnici.

Přišly jsme právě včas, abychom si stihly odnést batohy do úschovny a už se všichni v červených oblečcích srocovali ve startovním koridoru. Další účastníci z Černých plic se hledali těžko, protože některá týmová trička zůstala doma a byla vyměněna za nepovinný „dresscode“. Když jsem se rozhlédla, všude byla jen záplava bílo-červených čepiček. Ještě před závodem, jsme se dohodly, že si závod chceme užít společně a ne se hnát za umístěním, takže běh ve dvou.

Start! Proběhli jsme skrz radnici a vběhli do Komenského sadů, kde jsme běželi směrem k památníku, potom až na samý okraj parku k silnici a zpět kolem Ostravice. Jelikož se závod konal vpodvečer, před námi i za námi byla záplava čelových svítilen. To je to, co na nočních závodech miluji! Samotný běh mě moc nebaví, mnohem raději mám překážkové závody typu spartan race, predator race, mad race, heroes race, army run atd., ale atmosféra nočních závodů je magická.

Asi kilometr před cílem jsme ještě přeběhli přes most, po chvíli přes další most zpět a už jsme opět probíhali radnicí na náměstí, kde byl cíl. Symbolicky jsme dostali medaili „chrismas run“, na kterou jsme se kvůli jejímu originálnímu vzhledu těšily.

V řadě na svařené víno a občerstvení jsme se s mou spoluběžkyní potkaly s těmi, po kterých jsem před startem marně pátrala v záplavě čepiček. Posilněné jsme vyhledaly medvěda, který byl jedním z maskotů, abychom se s ním vyfotily u krásného Vánočního stromu. Poté co jsme si vyzvedly věci z úschovny, jsme nabité kouzelnou Vánoční atmosférou vyrazily na další punč na Masarykovo náměstí……..když jsou ty Vánoce. 🙂

#31 Iva