Běh Lužánkami 71.ročník

Běh Lužánkami 71.ročník

Běh Lužánkami Brno 2016, aneb „Kdo to zas vymyslel?“ Ano správně, asi já!
8:30 mě Víťa se Zuzkou nabrali v Bohumíně a vyrazili jsme. Cestu si moc nepamatuji, celou jsem ji prospala. Jojo to moje večerní drinkování :-).
Dorazíme na místo a hledáme místo na parkování. Super po druhém kolečku kolem parku jsme zaparkovali.
Vyrážíme pro startovní čísla. Každý máme jiný čas rozběhu. Takže si navzájem děláme podpůrný tým, držáky kabelek, fotografy na trati☺️. Můj poslední půl kilometr běžel Víťa se mnou a hecoval mě. Jo a taky dělal selfíčka. Podle mě by měl být fotograf sportovních akcí :-D.
Zuzka měla nejlepší umístění z nás tří. Samozřejmě Víťův start, v druhé lajně hned za černochem, byl slušný. A já? Spokojenost s časem, vybrala jsem si druhý rozběh žen jen proto, že jsem si nevěřila se zaběhnutím do 35minut. Ale povedlo se to, 35:06 🙂 .

Závod, atmosféra i organizace na jedničku. Spokojení sedíme v autě směr Ostrava na Pecha Kucha night.
Čauki na dalším závodě, plícka Klér.

#50 Klér

Na Běh Lužánkami jsem se moc těšila, po dlouhé době závod v Brně, jeden z větších závodů na začátku letošní sezóny, velká konkurence, závod s tradicí….opravdu jsem se těšila moc. 🙂 Nepovedlo se mi přemluvit více kamarádů, tak jsme jeli jen tři-já, Klér a Víťa, který taky jede skoro kamkoliv 🙂 Cesta se nezdála ani tak dlouhá, Klér nám sice usnula, ale my s Víťou jsme vtipkovali a plánovali další závody, konečně jsem i já vyzkoušela kávu z Costa Coffee automatu na benzince Shell a vše bylo toto ráno v pořádku. 🙂 Jen počasí jsem příliš neodhadla, přišlo mi, že mám sebou málo oblečení a jak se později ukázalo, nemýlila jsem se a při čekání po závodě jsem solidně promrzla. Příště se raději zase budu řídit radou maminky: „Auto to uveze.“ 

Příjezd a parkování v Brně bylo v pořádku, rychle jsme našli místo, zaregistrovali se a zašli na oběd do malé, nové restaurace u parku Lužánky, kde jsme si dali domácí polévku, zelený čaj a povídali si. Blížil se můj start, zvolila jsem si kategorii žen A s doběhem do 35 minut, mým cílem bylo doběhnout do 30 minut, letos se stále nemůžu dotlačit a začít s pořádným tréninkem. Na start se nás seřadilo poměrně málo, což mě překvapilo, a překvapil mě také startovní výstřel, který se ozval z ničeho nic. 3 okruhy jsem se držela zhruba na 8 pozici, poté jsem začala zpomalovat a nakonec jsem ve svém běhu skončila na 11 pozici v čase 28:35. Tento výkon nakonec stačil na celkové 12. místo z celkem 233 závodnic. Po doběhu, jsem spokojená vůbec nebyla, cítila jsem, že jsem mohla zaběhnout lépe, nicméně poté co jsem viděla výsledky…ano, nakonec jsem s časem i umístěním nadmíru spokojená 🙂 Klér běžela v druhém rozběhu a povedlo se jí doběhnout za 35:06 a nakonec běžel Víťa, v rozběhu mužů A, společně s Milanem Kocourkem, Danem Orálkem a keňanem Mwangi Maina Joelem. Víťa předvedl skvělý výkon a doběhl na celkovém 103. nístě v čase 33:23. 

Závod se mi líbil, organizace splnila očekávání, jen byla škoda, že ve stejný den se konal také běh z Brněnského běžeckého poháru, tudíž nejen běžci, ale i diváci se museli rozhodnout, kam se vydají. Ani počasí nebylo příliš vlídné a postávání venku opravdu nebylo zrovna ideální. 

#26 Zu

Výsledky zde http://online.atletika.cz/upload/brno_19_3_2016.pdf

Fotografie zde http://www.behluzankami.cz/2016/