Škrabačka na zeď

Co bychom to byli za plíce, kdybychom nepodnikali stále něco nového? A tak jsme se spolu s kamarády z Mattoni FreeRun potkali v neděli 21.2 2016 na horolezecké stěně ve sportovišti CDU. První výzva a hádanka v jednom, spojená s větou „Jak se do toho leze?“, nastala pro některé z nás už v samotném oblékání horolezeckého sedáku. Ale jelikož jsme holky a kluci šikovní, tak jsme to vzájemnou pomocí a podporou zvládli. A to jsme ještě netušili, že si na nás Dan se Štefanem připravili další rébus, v podobě navázání se základním horolezeckým uzlem tzv. osmičkou. Tak jsme jako babička z ovčí pohádky hezky hladce a obratně vázali a uzlovali, až jsme měli všichni osmičky jak se patří J
Poté co nás kluci náležitě poučili, co všechno máme, musíme a naopak nesmíme dělat, nastala minuta M a pro většinu z nás také první kontakt a seznámení se stěnou a lezením vůbec. Vrhli jsme se tedy vzhůru do oblak a drápali se nahoru, že by i Spiderman vedle nás blednul závistí, jak nám to hezky šlo. Někteří z nás se po pár chvílích osmělili a vyzkoušeli i trochu těžší cesty stižené převisem, který bylo potřeba přelézt, přeskočit a pokořit – i tady jsme ukázali své odhodlání stoupat výš a se stěnou se poprat.
V tomto nedělním odpoledni jsme překonávali své limity, bojovali se strachem z výšek, testovali vlastní sílu, ale hlavně si to všichni náramně užili a už teď se těšíme na další společnou akci.
#38 Štefan